Hakkımızda - Kernel Bilgisayar

Hakkımızda

Hakkımızda

Kernel Bilgisayar

Şirketimiz Kernel Bilgisayar Bilişim Teknolojileri olarak kurulmuştur. Bilgisayar sektöründe donanım, yazılım satış, pazarlama ve Teknik Servis olarak hizmet vermektedir. Her çeşit hazır markalı bilgisayar PC, Notebook…, Toplama bilgisayar [ OEM Original Equipment Manufacturer], Teknik Servis ,Yedek Parça Satışı, Arızalı Sistem Onarımı, Web Dizaynı, Network, Kamera Sistemleri, Ticari Yazılım Satış ve Desteği yaptığımız işler arasındadır. Şirketinize uygun sistemler anahtar teslimi yapılmaktadır.

Mi̇syonumuz

Ülkemizde ve dünyada gelişmekte olan teknolojiyi müşterilerine en iyi şekilde sunmayı kendisine misyon edinmekle beraber müşteri tanımımızı olabildiğince geniş tutarak, müşterinin ihtiyacını kaliteli, ekonomik ve güvenli çözümlerle karşılamayı, müşteri memnuniyetini ve en yeni teknoloji ile 24 saat içerisinde çözüm üretmeyi kendisine ilke edinmiştir.

Vi̇zyonumuz

Kalitede sürekliliği yakalayıp, gelişen teknolojiye artı değerler üreterek müşterilerine aktarmayı, saygın ve ilgili hizmet vermeyi, hesaplanmayan sürprizleri en aza indirmeyi kendine vizyon edinmiştir.

Kernel Nedir?: Kısaca çekirdek (kernel), işletim sisteminin kalbidir. Uygulamalar ve donanım seviyesindeki bilgi işlemleri arasında bir köprü görevi görür. Çekirdeğin görevleri sistemin kaynaklarını yönetmeyi de kapsamaktadır. Genellikle çekirdek, işletim sisteminin temel bir elemanı olarak, yazılımın fonksiyonunu yerine getirebilmesi için kontrol etmesi gereken kaynaklar için düşük seviye soyutlama katmanı sağlayabilir. İşletim sistemi görevleri, tasarımları ve uygulanmalarına göre farklı çekirdekler tarafından farklı şekillerde yapılır. Sistem açılırken belleğe yüklenir ve sistem kapatılıncaya kadar bellekte kalır.